conecteaza-te cu noi

Tenis de masă

Bistrița a găzduit Campionatul de tenis de masă al MAI

Sala Olimpică „Gheorghe Bozga” din Bistrița a găzduit săptămâna aceasta etapa finală naţională a Campionatului de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne.  La întrecere au participat peste 100 de sportivi, toți angajați ai Ministerului Afacerilor Interne.

După meciuri intens disputate s-a stabilit și clasamentul final.

Femei:

Locul I    – ȘERBAN ELENA- Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza”

Locul II   – UDREA RALUCA –D.G.P.I.

Locul III  – CÎRSTESCU ALEXANDRA- IPJ Buzău

Locul IV  – ALSTANI MARIANA- ITPF Timișoara

Locul V – COJOCARIU ROXANA- IJJ Ilfov

Locul VI – SAVIN GABRIELA – IGJR

Bărbați  – până în 35 ani :

Locul I   – OLĂNUȚ RAREȘ- ISU Bacău

Locul II  – JUMARĂ CRISTIAN – Academia de Poliție

Locul III – POP OVIDIU SORIN –I.P.J. Bistrița-Năsăud

Locul IV – PETRUS FLORIN – I.S.U Alba

Locul V  – PAVEL CĂLIN – I.S.U Hunedoara

Locul VI – IVAN RAUL – I.P.J  Bistriţa-Năsăud

Bărbați – 35- 45 ani:

Locul I    – FARCAS DAN – ISU Sălaj

Locul II  – CURUT DANIEL- IPJ Timiș

Locul III – NIȚU VICTOR- IPJ Ialomița

Locul IV – OPREA OVIDIU- IPJ Timiș

Locul V  – DRAGAN FLORIN- IPJ Mureș

Locul VI – MESZAR RĂZVAN- IPJ Arad

Bărbați – +45 ani :

Locul I    – DONCEA CĂTĂLIN- IJJ Giurgiu

Locul II  – NISTOR DOREL- IJJ Bistriţa-Năsăud

Locul III – RUS TRAIAN  – IPJ Cluj

Locul IV – NIȚU LIVIU- IPJ Buzău

Locul V  – TEICĂ RADU – ISU Gorj

Locul VI – ZAMFIROAIE SORIN- ISU Iași

Premianților li s-au oferit medalii și diplome iar instituțiilor implicate în organizare diplome și plachete de onoare.

Competiţia a fost organizată de Centrul Cultural M.A.I. împreună cu Inspectoratul de Poliţie Judeţean Bistriţa-Năsăud, Instituţia Prefectului Bistriţa-Năsăud, Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Bistriţa-Năsăud şi Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bistriţa-Năsăud și Clubul Sportiv Municipal.

 

 

Continua sa citesti
Publicitate

Tenis de masă

Nici o surpriză: sportivii CSM medaliați la Skopje !

foto: CSM - LPS Bistrița

România cu sportivii CSM -LPS Bistrița în componență a fost la înălțime la Campionatele Balcanice de Tenis de Masă. Acestea au avut loc între 12 – 16 iunie la Skopje, în Macedonia de Nord,

CSM și LPS Bistrița au fost reprezentate în competitie de Toma Darius, Oroszlan Richard (echipa națională de juniori), Szilágyi Paul (cadeti), Sîngeorzan Ioana (cadete). Acestia au fost însotiți de antrenorii Cristian Podar ( CSM Bistrița) și George Alexandru Dincă ( LPS Bistrița).

Rezultate echipe:

Junioare I, locul 2: România – Turcia 1-3 (finala)
Juniori I, locul 1: România – Serbia 3-2 (finala)
Junioare II, locul 1: România – Turcia 3-0 (finala)
Juniori II, locul 1: România – Turcia 3-0 (finala)

Juniori I : Darius Toma, Mihai Pop, Matei Dumitrescu, Richard Oroszlan, antrenor Madalin Ionascu
Junioare I : Claudia Caragea, Denisa Uritu, Luiza Popescu, Ana Barbu, antrenor Petre Arnautu
Juniori II : Andrei Istrate, Paul Szilagyi, Horia Ursut, Dragos Bujor, antrenor Alex Dinca
Junioare II: Elena Zaharia, Ioana Singeorzan, Bianca Mei Rosu, antrenor Cristian Podar

 

Continua sa citesti

Tenis de masă

Medalii la Top 12

Sursa: LPS Bistrița

Municipiul Zalău a găzduit în acest sfârșit de săptămână o importantă competiție de tenis de masă.

Top 12 juniori III 11-12 ani a reunit cei mai buni 12 sportivi din țară la această categorie.

Bistrița a fost reprezentată de sportivii LPS: Teodora Simon, Christian Podar și Cristina Sîngeorzan.

Ultimii doi au reușit să urce pe treapta a doua a podiumului în timp ce Teodora Simon a venit pe șase.

 

 

Continua sa citesti

Tenis de masă

12 medalii la Openul Poloniei

sursa: FRTM

Openul Poloniei este o competiție rezervată juniorilor și cadeților, care a avut loc la Wladyslawowo, între 22-26 mai. România a participat cu 22 de jucători, cinci dintre ei reprezentând CSM Bistrița.

 Darius Toma, Oroszlan Richard, Szilágyi Paul, Ioana Sîngeorzan și Tania Plăian. Fetele au avut evoluții bune și au urcat pe podium.

Rezultate: 
AUR
⚬Juniori 2, echipe feminin: România 1 (Ioana Sîngeorzan, Elena Zaharia) – aur
⚬Juniori 2, echipe masculin: România 2 (Ionescu Eduard, Iulian Chiriță) – aur
⚬Juniori 2, simplu masculin: Darius Movileanu – aur
⚬Juniori 2, dublu masculin: Andrei Istrate/Horia Ursuț – aur

ARGINT
⚬Juniori 1, echipe feminin: România (Luciana Mitrofan, Claudia Caragea, Denisa Urîtu, Tania Plăian) – argint
⚬Juniori 2, echipe masculin: România 1 (Andrei Tomica, Darius Movileanu)
⚬Juniori 2, simplu feminin: Elena Zaharia – argint
⚬Juniori 2, dublu feminin: Ioana Sîngeorzan/Elena Zaharia – argint

BRONZ
⚬Juniori 1, dublu feminin: Tania Plăian/Elena Zaharia – bronz
⚬Juniori 2, echipe masculin: România 5 (Horia Ursuț, Andrei Istrate) – bronz
⚬Juniori 2, simplu masculin: Iulian Chiriță – argint
⚬Juniori 2, dublu masculin: Darius Movileanu/Andrei Tomica – bronz

 

Continua sa citesti
Publicitate
Publicitate

Cele mai citite

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Jurnalului sportiv al Bistriței . Copyright © 2019 Jurnalul sportiv al Bistriței. Statistici T5